Як здійснюється отримання дозволу на працевлаштування іноземця в Україні

В даний час в Україні все частіше приїжджають громадяни інших держав з метою працевлаштування. Роботодавець, який бажає прийняти на роботу іноземця, зобов'язаний оформити йому відповідний дозвіл. Для цього в першу чергу він повинен звернутися в службу зайнятості. Такий дозвіл дозволяє іноземному громадянинові на законних підставах проживати і працювати на території України і захищає його права відповідно до законодавства країни.


ПРОЦЕДУРА ОФОРМЛЕННЯ ДОЗВОЛУ НА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

Видачею дозволу на право працювати в Україні займається служба зайнятості. Щоб претендувати на отримання дозволу на працевлаштування іноземця в Україні роботодавець повинен надати в службу зайнятості деякі необхідні документи. Співробітники цієї організації перевіряють надані документи і визначають доцільність перебування іноземного громадянина в країні.

29 вересня 2011 року набрав чинності закон, в якому визначено порядок отримання дозволу на роботу для іноземців, врегульовані відносини між роботодавцем і працівником, визначені статус і права іноземного співробітника. Дозвіл на роботу в Україні може бути видано іноземцю терміном на 1 рік. Після закінчення цього періоду дозвіл можна продовжити ще один раз. Наступного разу доведеться проходити процедуру заново.


ЯК ПРОДОВЖИТИ ДОЗВІЛ НА РОБОТУ

Якщо термін дозволу на роботу закінчується, то іноземному громадянину необхідно подати документи в службу зайнятості з проханням продовжити термін дії документа. Зробити це потрібно заздалегідь (не пізніше, ніж за 1 місяць до закінчення терміну). Якщо всі документи оформлені правильно, то проблем з продовженням дозволу не виникне і протягом одного місяця служба зайнятості видасть документ. Але в разі, якщо документи подані не в повному обсязі або заповнені невірно, термін оформлення дозволу може затягнутися. Тоді у іноземного працівника виникнуть складності з перебуванням і роботою в Україні. Тому пропродовження дозволу на працевлаштування необхідно подбати заздалегідь.

Процедура отримання дозволу на працевлаштування іноземного громадянина не завжди проходить гладко. Недосвідчений роботодавець може заплутатися в юридичних питаннях і нюансах. Щоб зберегти нерви і час, а також істотно прискорити процес, можна звернутися в спеціальні юридичні агентства, які роз'яснять всі тонкощі даної процедури, професійно і швидко допоможуть впоратися з цією, а також з будь-якими іншими подібними завданнями. Наприклад, можливо, доцільніше буде відразу отримати посвідку на проживання, Київ та деякі інші великі міста вже прийняв велику кількість іноземних працівників на основі посвідки на проживання.